reklama
 
 

McCain se musel omluvit, ilegálně použil písničku

22. 7. 2009 8:05
Republikáni prohráli spor se zpěvákem Jacksonem Brownem

Los Angeles - Senátor John McCain prohrál boj o Bílý dům. A nyní prohrál i spor, který s ním vedl zpěvák Jackson Brown kvůli tomu, že prezidentský kandidát použil během kampaně v jednom z reklamních spotů jeho píseň.

Republikáni v čele s McCainem museli vydat veřejnou omluvu za nezákonné využití hitu z roku 1977 "Running on Empty". Jak uvedla agentura Reuters, součástí dohody bylo i finanční odškodnění, jeho výše ale není známá.

"Omlouváme se, že jsme bez souhlasu použili část písně Jacksona Browna Running on Empty," stojí ve společném prohlášení, pod kterým figurují i zástupci státu Ohio, kde klip vznikl. Sám John McCain podle tohoto textu neměl tušení, že strůjci kampaně nezískali od Browna povolení.

Zpěvák reagoval smířlivě. "Jsem velmi rád, že to sepsali a publikovali," citovali jej v internetové verzi magazínu Billboard.

Brown, kterého před pěti lety uvedl Bruce Springsteen do rock'n'rollové síně slávy, se proti využití své písně ohradil už loni v srpnu, jakmile "se" uslyšel. Tehdy zveřejnil prohlášení, že McCain porušuje autorská práva a prezentuje falešnou podporu.

Brown, zapřísáhlý liberál, tvrdí, že by se ohradil v každém případě, i kdyby píseň bez souhlasu použil Obama. "Žaloval bych kohokoli, kdo používá hudbu bez autorizace... Hudba, to je dneska obrovský byznys, platí se všude a za všechno a je potřeba, aby si lidé uvědomili, co to znamená dělat hudbu."

Právníci republikánů se pokusili spor smést ze stolu, soud ale nesouhlasil a odmítl případ zamítnout. Nakonec to skončilo u mimosoudního vyrovnání.

autoři: Simona Holecová, Reuters | 22. 7. 2009 8:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama