Matovič a Ficův muž se tvrdě střetli v parlamentu. Padaly urážky i slova o zoofilii

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
25. 9. 2020 15:46
Na půdě slovenského parlamentu se při čtvrtečních interpelacích odehrála ostrá slovní výměna mezi místopředsedou Směru-SD Lubošem Blahou a premiérem Igorem Matovičem z hnutí OLaNO. Ačkoliv spory jsou mezi oběma muži poměrně časté, tentokrát dosáhly až absurdních rozměrů, píše o události web Hospodárských novin.
Ostrá hádka slovenského premiéra Matoviče a poslance SMERu v NR SR | Video: Národná rada SR

Blaha Matovičovi vytýkal údajnou investici jeho ženy ve výši 10 milionů eur do finanční skupiny Arca. Premiér tvrdí, že investice ve třech směnkách dosáhla výše 600 tisíc eur.

Blaha při té příležitosti označil manželku premiéra za "bílou klisnu". Matovič v reakci Blahovi nejprve vzkázal, že je idiot, a poté připojil "informaci, kterou získal v e-mailu od člověka, jenž se představil jako Blahův bývalý spolužák". V něm prý stálo, že měl Blaha pohlavní styk s beranem. Matovič tím podle svých slov chtěl upozornit na absurditu pomluv bez důkazů.

Hádky si v Česku všiml mj. předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. "Premiér Matovič osočil při interpelacích poslance Blahu z toho, že měl pohlavní styk s beranem. Tak si říkám, že ten Andrej je celkem ještě umírněná osoba," napsal na Twitter.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Judista Krpálek vyhrál turnaj European Open v Praze

Judista Lukáš Krpálek vyhrál turnaj European Open v Praze. Olympijský vítěz, který minulý týden prohrál hned první zápas na Grand Slamu v Tel Avivu, na podniku nižší kategorie ovládl všechny čtyři duely. Ve finále kategorie nad 100 kilogramů porazil Ukrajince Oleksandra Gordijenka, jemuž patří ve světovém žebříčku 37. příčka. O další dvě české medaile se dnes postarali Adam Kopecký a Jaromír Musil, kteří získali bronz v kategorii do 81 kilogramů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy