Rodiče zemřeli na covid jen pár dní po sobě. Zůstalo po nich 13 dětí

Manželský pár z Ukrajiny, který vychovával 13 dětí, zemřel na covid-19 jen několik dní po sobě. Jedenácti dětem Diany a Volodymyra Rodikovových je méně než osmnáct let. Teď se chce o ně postarat jejich nejstarší dcera se svým partnerem.
Manželský pár z Ukrajiny, který vychovával 13 dětí, zemřel na Covid-19 jen několik dní po sobě. Jedenácti dětem je méně než osmnáct let. | Video: Rádio Svobodná Evropa

Do roku 2014 žila rodina ve městě Makijivka u Doněcka. Poté, co v něm převzali moc proruští separatisté, se rozhodli Rodikovovi odejít.

"Lidé začali být zlí," přiznala na archivním záběru Diana Rodikovová. "S tolika dětmi nemám právo onemocnět ani zemřít. Jak bych je mohl opustit?" doplňoval ji na záběrech z roku 2015 její manžel.

Po pohřbu Diany se nejstarší dcera Oleksandra Sljusarenková a její manžel rozhodli, že se stanou zákonnými zástupci zbývajících dětí. "Společně to překonáme, jsme Rodikovovi," řekla na pohřbu matky Oleksandra.

 

Právě se děje

před 14 minutami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy