Manévry v Bostonu: Policie hledá teroristu z maratonu

Manévry v Bostonu: Policie hledá teroristu z maratonu
Místo zásahu na předměstí Bostonu
Útok policie na dům, u nějž se měl skrývat hledaný mladík.
Prázdné ulice nedaleko bostonského centra.
Nejde o snímek z války či vojenského cvičení. Takto to kvůli teroristovi z maratonu v pátek ráno vypadalo ve Watertownu u Bostonu.
Foto: Reuters
Zuzana Kleknerová Michal Žák Reuters Dan Poláček Zuzana Kleknerová, Michal Žák, Reuters, Dan Poláček
20. 4. 2013 3:49

Zastavená doprava, stovky policistů i těžká technika v ulicích. Tak to momentálně vypadá v americkém Watertownu v bostonské aglomeraci. Policie tam pátrá po Džocharu Carnajevovi, jednom z atentátníků z maratonu. Jeho bratra zlikvidovala.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy