Letoun Virgin Atlantic přistál nouzově na letišti v Londýně

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
Aktualizováno 29. 12. 2014 22:38
Podle dostupných informací se Boeing 747 musel vrátit kvůli poruše podvozku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Londýn - Letadlo společnosti Virgin Atlantic, na lince Londýn - Las Vegas, nouzově přistálo na londýnském letišti Gatwick kvůli poruše podvozku.

Boeing 747 se po vzletu byl nucen vrátit na zem, kvůli nahlášené technické poruše.

Dopravce informoval, že stroj provedl "nestandardní přistání". Boeing 747 s 447 pasažéry a 15 členy posádky na palubě nad letištěm před nouzovým přistáním dlouze kroužil.

Letiště Gatwick bez dalších podrobností uvedlo, že několik pasažérů utrpělo nezávažná zranění. Incident kromě toho způsobil značné komplikace v provozu letiště, jehož jediná ranvej byla na více než tři hodiny uzavřena, protože na letounu se prováděla prohlídka. Odlety byly zrušeny a přilétající stroje byly odkloněny na jiná letiště.

Let VS43 do Las Vegas "se vrátil na letiště Londýn-Gatwick kvůli technickému problému na jednom z podvozků", uvedla firma Virgin Atlantic před přistáním.

Zpravodajské televize předtím ukazovaly záběry letounu kroužícího nad letištěm. Podle serveru BBC.com chtěl pilot spotřebovat palivo. Letadlo z londýnského letiště podle agentury AP startovalo kolem 11:45 (12:45 SEČ) a vrátil se po zhruba čtyřech hodinách.

Podle serveru Independent.co.uk kroužilo letadlo nad Sussexem. Způsobilo tak chaos a zpoždění spojů na místním letišti.

Podle očitých svědků bylo letadlo v poměrně nízké výšce a zdálo se, že se pilot snaží podvozek setřást dolů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy