Le Penová navštívila newyorské sídlo Donalda Trumpa. Odmítla říct, zda se s ním setkala

Zahraničí Zahraničí
12. 1. 2017 17:55
Šéfka francouzské krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová byla ve čtvrtek viděna v newyorském sídle budoucího prezidenta USA Donalda Trumpa, v tzv. Trump Tower. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na zprávy z médií, podle nichž Le Penová jednala se třemi blíže neurčenými muži. Francouzská politička odmítla uvést, zda v budově byla, aby se setkala přímo s Trumpem.
Marine Le Penová.
Marine Le Penová. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy