Krejčířův obhájce odstoupil z případu obvinění z vraždy. Proces musel být pozastaven

ČTK ČTK
12. 7. 2016 9:32
Soud s českým občanem Radovanem Krejčířem v Jihoafrické republice v případu vraždy podnikatele libanonského původu Sama Issy uvízl v mrtvém bodě. Krejčířův obhájce podle jihoafrického serveru IOL v pondělí u soudu uvedl, že nemůže dál zastupovat svého klienta, a soudce pozastavil proces do 20. července. Právník Cliff Alexander už opustil Krejčíře i v případu jeho vydání do Česka, protože nedostal za své služby zaplaceno. Krejčíř uvedl, že nemůže nakládat se svým majetkem, neboť ho jihoafrické úřady zablokovaly. Požaduje proto kurátora, který by z majetku zajistil pokrytí všech jeho soudních výloh. Krejčíře opustilo již několik právních zástupců.
Český podnikatel Radovan Krejčíř.
Český podnikatel Radovan Krejčíř. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko má nového prezidenta, stal se jím univerzitní profesor Kaís Saíd

Tuniská volební komise potvrdila, že nedělní prezidentské volby v zemi vyhrál univerzitní profesor bez politické příslušnosti Kaís Saíd. Získal 72,71 procenta hlasů. Saídův protivník, mediální magnát Nabíl Karúí nedlouho před oznámením výsledků druhého kola voleb uznal svou porážku. Volební účast byla 55 procent, citovala agentura Reuters z prohlášení volební komise.

Karúí, který byl donedávna ve vazbě, a ani Saíd dosud nikdy nezastávali politický úřad, v prvním kole voleb 15. září ale předstihli řadu kandidujících vlivných politiků.

Vítěz prezidentského souboje převezme severoafrickou zemi usilující o vítězství v boji s korupcí, nezaměstnaností a sporadickým extremistickým násilím. Tunisané se také snaží stabilizovat demokracii, kterou budují od povstání za arabského jara v roce 2011. Oba kandidáti se již před hlasováním shodli na tom, že budou rovněž usilovat o mír v sousední válkou rozvrácené Libyi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy