Kim na snímcích cválá na bílém oři oděný do mohutného kabátu a jezdeckých bot. Severokorejská agentura KCNA o události hovoří jako o velmi významném momentu.
"Jeho výšlap na koni na horu Pektu je velmi významnou událostí v historii korejské revoluce," uvedla KCNA.
Severní Korea považuje sopku Pektu, která leží na hranici mezi Čínou a KLDR, za posvátné místo. Severokorejská propaganda tvrdí, že se na ní narodil Kimův otec a bývalý vůdce země Kim Čong-il.
Kim nejvyšší horu KLDR nezlezl poprvé. Zahraniční média, například britský list The Guardian a stanice BBC, se shodují, že výstup autoritářského vládce na sopku byl často předzvěstí toho, že měl Kim následně nějaké důležité prohlášení nebo provedl jaderné zbrojní testy.
Tomu by nahrávala i skutečnost, že KCNA při publikování fotografií sdělila, že ostatní funkcionáři, kteří Kima na cestě doprovázeli, "překypovali emocemi a radostí a byli přesvědčeni o tom, že dojde k významné operaci". Ta podle KCNA posune korejskou revoluci zase o krok dopředu. Kromě této zprávy ale státní agentura žádné konkrétní informace nezveřejnila.
Kim navštívil horu například v roce 2017 několik dní potom, co Severní Korea odpálila mezikontinentální balistikou střelu (ICBM), a několik týdnů předtím, než vystoupil na Nový rok s projevem, ve kterém řekl, že je jeho země otevřená rozhovoru se svým jižním partnerem.