"Každý bude mít brzy možnost si to sám přečíst," napsal Barr v dopise adresovaném justičním výborům Senátu a Sněmovny reprezentantů. Zároveň v něm také sdělil, že je ochoten před oba výbory 1. a 2. května předstoupit.
Utajeny zatím zůstanou části, které by mohly vyzradit zdroje tajných služeb, nedostupné budou také podrobnosti o neuzavřených vyšetřování, o velké porotě a o osobách, které nebyly obviněny.
Kongres by naopak měl zprávu obdržet bez jakýchkoli zásahů, řekl dnes předseda výboru Sněmovny reprezentantů USA pro justici Jerry Nadler. "Jak jsem generálního prokurátora (Barra) informoval v průběhu týdne, Kongres vyžaduje úplnou a kompletní Muellerovu zprávu, bez úprav, stejně jako přístup k důkazním podkladům, a to do 2. dubna. Tento deadline stále platí," citovala Nadlera agentura Reuters.
Na to reagoval lídr republikánů v justičním výboru Doug Collins, podle kterého by předání celé zprávy zvláštního vyšetřovatele Kongresu znamenalo porušení zákona. Collins také kritizoval Nadlera za to, že nepřijal Barrovu nabídku na poskytnutí svědectví začátkem května, ačkoli Nadler řekl, že nabídku zváží.
Z obsahu zprávy ministerstvo spravedlnosti zatím vydalo jen čtyřstránkový výtah, podle něhož prezident Donald Trump ani členové jeho volebního štábu před volbami v roce 2016 s Ruskem tajně nespolupracovali. Trump zprávu považuje za očištění svého jména a proti zveřejnění dokumentu nemá námitky.