Kardinál Pell usvědčený ze zneužití chlapců musí do vazby. Hrozí mu 50 let vězení

ČTK ČTK
27. 2. 2019 6:49
Australský kardinál George Pell, usvědčený ze sexuálního zneužití dvou chlapců, byl zatčen. Vazbu pro bývalého šéfa financí ve Vatikánu nařídil soud v Melbourne. Australský soud ve středu zahájil řízení o výši trestu pro 77letého kardinála, kterému hrozí až 50 let ve vězení.
Kardinál George Pell
Kardinál George Pell | Foto: Reuters

Dosud nejvýše postavený katolický duchovní usvědčený ze sexuálního zneužívání stráví svou první noc ve vězení. Pravděpodobně zhruba dva týdny pak bude čekat na určení výše trestu za to, že v melbournské katedrále před dvěma desetiletími obtěžoval dva kostelní zpěváky.

Předsedající soudce Peter Kidd odmítl Pellovi vazbu prominout s ohledem na jeho věk nebo zdravotní stav.

Pell byl v první instanci uznán vinným z toho, že se v 90. letech jako arcibiskup provinil vůči dvěma chlapcům ve věku 12 a 13 let. Kardinál, který byl prakticky třetím nejvýše postaveným mužem Vatikánu, vinu popírá. Dosud byl souzen na svobodě.

Jedna z obětí, nyní 34letý muž, soudu popsal, že Pell se v roce 1996 před ním a druhým hochem obnažil, osahával je na genitáliích a masturboval při tom. Přinutil ho také k orálnímu sexu.

Stejný chlapec se stal terčem sexuálního útoku Pella ještě jednou v roce 1997, kdy ho duchovní přitlačil ke zdi chodby melbournské katedrály a bolestivě mu stiskl přirození.

Druhý muž, kterého kardinál v dětství sexuálně zneužil, zemřel v roce 2014 ve svých 31 letech na předávkování heroinem.

 

Právě se děje

Další zprávy