Chtěli tak vytvořit protiváhu takřka každodenním protivládním demonstracím v hlavním městě, kterých se skoro každý den účastní desítky tisíc lidí.
Mezi protestujícími byli převážně chudí farmáři a vesničané. "Vydáme prohlášení, vyjádříme naše požadavky a pojedeme domů," řekl Atarit Singlor, jedoucí v čele tříkilometrového konvoje nákladních aut a podomácky vyrobených traktorů, který pomalu směřoval do hlavního města.
Premiér Šinavatra se kvůli narůstajícímu konfliktu s opozicí rozhodl prostřednictvím krále rozpustit parlament a vypsat předčasné parlamentní volby na 2. dubna.
Opozice, jíž průzkumy veřejného mínění předpovídají porážku, pohrozila, že bude hlasování bojkotovat, a požadovala reformu volebního zákona, který podle ní zvýhodňuje vládní stranu Thajci milují Thajsko.
Očekává se, že Šinavatrova strana Thajci milují Thajsko ve volbách znovu zvítězí právě díky podpoře venkovských a chudších voličů i větším finančním zdrojům pro kampaň. Šinavatra je obviňován ze směšování politických a obchodních zájmů.
Jeho rodina prodala svůj podíl v telekomunikačním gigantu Shin za 73,3 miliardy bátů (přes 45 miliard korun) singapurskému investorovi bez zaplacení daňových poplatků. Podle thajské ústavy navíc nesmí premiér obchodovat ani vlastnit akcie.