"Je ten dron z Ukrajiny? To určitě ne." Video ukazuje, jak Rusy rychle přešel smích

bb Video bb, Video
22. 6. 2022 13:44
Novošachtinskou rafinerii v ruské Rostovské oblasti, která sousedí s Ukrajinou, zachvátil ve středu požár. Podle záběrů a spekulací médií to mohl způsobit nálet ukrajinského bezpilotního letounu. Na záběru je vidět pomalu letící dron, který naráží do rafinerie. Na záznamu se posměšky lidí, že jde o letoun z Ukrajiny, po zásahu mění ve spílání a hněv.
Video: Twitter/Jay in Kyiv

"Informace, že by šlo o útok ukrajinského dronu, nebyla potvrzena z nezávislých zdrojů," uváděl po požáru ruskojazyčný server BBC News. Podle agentury Reuters měly útočit dva drony, z toho ten druhý odletěl. Server Moscow Times uvedl, že k útoku došlo před půl desátou dopoledne a byla zasažena výměníková jednotka.

Na sociálních sítích se také ozývají hlasy, že mohlo jít o falešnou operaci Rusů. Poukazují na úhly záběrů videa nebo na fakt, že takto pomalý dron musel překonat celé okupované území Ukrajiny, což je zhruba 150 kilometrů. Také se spekuluje o tom, jaký typ letounu útočil.

Požár podle ministerstva pro mimořádné události zachvátil plochu 50 metrů čtverečních a nevyžádal si žádné oběti či raněné. Hasiči již plameny uhasili, uvedla agentura Interfax. Jedna z největších rafinerií na jihu Ruska dokáže zpracovat 7,5 milionu tun ropy za rok.

Po začátku války proti Ukrajině propuklo v Rusku několik požárů skladů paliv či munice. Zatím není jasné, které z nich mohly být způsobeny žhářstvím či pouhou náhodou. Některé z nich média či úřady připsaly údajným ukrajinským záškodníkům či náletům. Rusko například obvinilo Ukrajinu z útoku bitevních vrtulníků na sklad paliva v Bělgorodu a také z ostřelování několika vesnic, které se nacházejí u hranice. Ukrajinští představitelé zodpovědnost za tyto útoky odmítají, nebo je nechtějí komentovat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Režisér Lars von Trier má Parkinsonovu nemoc, momentálně dokončuje seriál

Přední dánský režisér Lars von Trier, známý filmy Prolomit vlny, Tanec v temnotách nebo Antikrist, trpí Parkinsonovou chorobou. V pondělí večer to oznámila produkční společnost Zentropa, kterou roku 1992 spoluzakládal.

Dle jejího vyjádření je šestašedesátiletý umělec zatím v dobrém stavu, podstupuje léčbu a dokončuje třetí řadu seriálu Království. První dvě série odehrávající se na neurochirurgickém oddělení kodaňské nemocnice uvedl v 90. letech minulého století, tu třetí nestihl natočit kvůli úmrtí představitele jedné z hlavních rolí. Představí ji až tento měsíc na Benátském filmovém festivalu. Pokud se jeho stav nezhorší, koncem roku k třetí řadě ságy poskytne "omezený" počet rozhovorů, dodala produkční společnost.

Parkinsonova nemoc je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy, ve filmové branži jím trpí například herci Alan Alda a Michael J. Fox a zemřel na něj Ian Holm.

Zdroj: Variety.com
Další zprávy