Japonská "černá vdova" zabila šest svých snoubenců

Roman Gazdík
10. 11. 2009 14:35
Vraždy fingovala jako nehody nebo sebevraždy
Tokio
Tokio | Foto: Reuters

Tokio - Když japonská policie našla šestého srpna tohoto roku v zaparkovaném autě v Tokiu mrtvé tělo jednačtyřicetiletého Jošijuki Ojdeho, domnívala se, že má před sebou klasický případ sebevraždy.

Vedle Ojdeho ležela kamínka na dřevěné uhlí, pitva prokázala otravu oxidem uhelnatým a sebevražda v autě je v Japonsku obvyklým způsobem, jak dobrovolně odejít z tohoto světa.

Pak však policisté objevili zprávy na Jošijukiho blogu, které vůbec nenasvědčovaly tomu, že by byl muž nešťastný. Právě naopak.

"Těším se na to, až se teď v jednačtyřiceti ožením. Dnes se setkám s rodiči své partnerky," napsal Ojde méně než 24 hodin před svou smrtí.

"V poslední době jsme strávili všechen náš volný čas hledáním našeho příštího bydliště a mluvením o našem společném životě. Dnes večer se vydáváme na dvě noci a tři dny na prázdniny."

Další podezřelou okolností bylo, že Ojde krátce před svou smrtí na konto své snoubenky převedl pět milionů jenů (téměř milion korun). Nikde v zamčeném autě se také nepodařilo nalézt klíčky. Pitva rovněž prokázala, že si vzal před smrtí prášky na spaní.

"Měli jsme hádku na parkovišti a rozešli jsme se," řekla Ojdeho přítelkyně policii podle japonského listu Majniči. „Pak jsem jela vlakem domů. Možná se zabil z toho šoku."

Vyšetřovatelé však zjistili, že okolo pětatřicetileté Kanae Kidžimové umírají muži mnohem častěji, než je zvykem.

Foto: Aktuálně.cz

Dva měsíce před Ojdem uhořel ve svém domě osmdesátiletý Kejzo Ando. I vedle jeho lože byla nalezena kamínka na dřevěné uhlí a i u něj pitva ukázala, že před smrtí požil prášky na spaní. Kidžimová k němu docházela jako ošetřovatelka a bezpečnostní kamery zachytily, jak v den Andovy smrti vybírá jeho kartou z bankomatu peníze.

Japonci nyní podezřívají ženu z toho, že chladnokrevně zavraždila nejméně šest mužů ve věku od sedmadvaceti do osmdesáti let. Potkávala je na internetových seznamkách a slibovala jim manželství. Peníze z nich lákala pod záminkou, že potřebuje dokončit drahá studia ve Spojených státech.

Jednala přitom velmi obezřetně. Předpisy na prášky na spaní pocházely od nejméně deseti doktorů a jejich smrt maskovala jako sebevraždu či nehodu. Další z jejích milenců se tak utopil při potápění, jiný byl sražen vlakem, další se oběsil.

Sousedi v její tokijské čtvrti Ikebukuro popisují Kidžimovou jako příjemnou ženu průměrného zjevu.

Podle Majniči byl před třemi lety na ostrově Hokkaidó nalezen v autě mrtvý také otec ženy, o které japonská média mluví jako o "černé vdově".

 

Právě se děje

před 22 minutami

Sjezd v Kitzbühelu se dnes kvůli počasí nepojede

V Kitzbühelu se dnes lyžaři na start slavného sjezdu nepostaví. Pořadatelé závod Světového poháru na Hahnenkammu zrušili vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám a ke stavu obávané sjezdovky Streif. Začátek byl naplánován na 11:30, ale jury a Mezinárodní lyžařská federace FIS hned po ranní inspekci rozhodly kvůli sněžení, dešti a mlze o zrušení závodu.

Během poledne se rozhodne o zbylém programu závodního víkendu. Podle aktuálního plánu je v neděli na programu superobří slalom.

Dnes se měl na Hahnenkammu jet klasický závod po páteční předehře, kterou představovala náhrada za neuskutečněný sjezd ve Wengenu. Z vítězství se radoval Švýcar Beat Feuz, závod ale zastínily dva těžké pády a nakonec se kvůli silnému větru dostalo na trať jen 30 lyžařů, tedy minimální počet pro započítání výsledků.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Biden si volal s prvním zahraničními lídry od své inaugurace

Americký prezident Joe Biden si v pátek telefonoval s prvními zahraničními lídry od své středeční inaugurace. Nejdříve hovořil s kanadským premiérem Justinem Trudeauem, se kterým se podle agentury Reuters dohodli spojit síly v boji proti koronaviru. Následně šéf Bílého domu volal mexickému prezidentovi Andrésovi Manuelovi Lópezovi Obradorovi. Ten označil hovor za "příjemný a zdvořilý" a dodal, že vše nasvědčovalo tomu, že vztahy mezi oběma státy budou dobré.

"Probrali spolupráci ohledně vakcín," citoval Reuters z komuniké úřadu kanadského ministerského předsedy. Podle agentury AP státníci probírali možnost, aby Kanada dostávala vakcíny proti covidu-19 z výrobního zařízení firmy Pfizer v americkém Michiganu. V současné době Ottawa obstarává všechny dávky očkovací látky ze zařízení Pfizeru v Belgii a firma jí už oznámila, že bude mít v dodávkách zpožděn

Zdroj: ČTK
Další zprávy