Jaderná ponorka britské armády se u Gibraltaru srazila s obchodní lodí

ČTK ČTK
21. 7. 2016 10:29
Jaderná ponorka HMS Ambush se s obchodní lodí srazila během cvičné plavby. Podle ministerstva obrany došlo k minimálním škodám a žádným zraněním. Jaderný reaktor zůstal nepoškozený. Britská armáda ponorku využívá od roku 2013.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Londýn - Britská jaderná ponorka se poblíž Gibraltaru srazila s obchodní lodí, a to během cvičné plavby. O úterní nehodě informovalo ministerstvo obrany. Ponorka HMS Ambush je podle zprávy po srážce lehce poškozená, nedošlo však k žádným zraněním posádky. Jaderný reaktor je stabilní.

"Ponorka utrpěla škodu na vnějším plášti, ale její nukleární pohon je naprosto nepoškozen a při nehodě nebyl zraněn ani nikdo z posádky," citoval z prohlášení armády server BBC. Z nehody údajně vyvázla bez vážnějších škod i obchodní loď.

Ponorka doplula do přístavu na britském území na Gibraltaru. Podle dostupných informací je zřejmé, že srážka poškodila přední část velitelské věže.

HMS Ambush patří do nejmodernější řady atomových ponorek Astute, je dlouhá 97 metrů a britská armáda ji využívá od roku 2013.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Sekáč gólem a asistencí podpořil výhru CSKA nad Čeljabinskem

Jiří Sekáč svým pátým gólem z posledních osmi zápasů Kontinentální hokejové ligy pomohl CSKA Moskva k výhře 3:0 nad Čeljabinskem. Český útočník vstřelil v 51. minutě tečí před brankou druhý gól utkání a pak se ještě asistencí podílel v předposlední minutě na trefě Michaila Grigorenka.

CSKA i díky sedmé Sekáčově brance v sezoně zvítězil pošesté za sebou a je nejlepším týmem celé soutěže. Čeljabinsk s českým útočným duem Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák prohrál počtvrté v řadě a na Východě drží poslední osmé postupové místo do play off.

Nejhorším týmem Východu zůstal Kunlun, který dnes se Šimonem Hrubcem v brance podlehl v Pekingu 1:2 Dynamu Moskva. Bývalý třinecký gólman si připsal 23 zákroků.

Další zprávy