reklama
 
 

Jaderná ponorka britské armády se u Gibraltaru srazila s obchodní lodí

21. 7. 2016 10:29
Jaderná ponorka HMS Ambush se s obchodní lodí srazila během cvičné plavby. Podle ministerstva obrany došlo k minimálním škodám a žádným zraněním. Jaderný reaktor zůstal nepoškozený. Britská armáda ponorku využívá od roku 2013.

Londýn - Britská jaderná ponorka se poblíž Gibraltaru srazila s obchodní lodí, a to během cvičné plavby. O úterní nehodě informovalo ministerstvo obrany. Ponorka HMS Ambush je podle zprávy po srážce lehce poškozená, nedošlo však k žádným zraněním posádky. Jaderný reaktor je stabilní.

"Ponorka utrpěla škodu na vnějším plášti, ale její nukleární pohon je naprosto nepoškozen a při nehodě nebyl zraněn ani nikdo z posádky," citoval z prohlášení armády server BBC. Z nehody údajně vyvázla bez vážnějších škod i obchodní loď.

Ponorka doplula do přístavu na britském území na Gibraltaru. Podle dostupných informací je zřejmé, že srážka poškodila přední část velitelské věže.

HMS Ambush patří do nejmodernější řady atomových ponorek Astute, je dlouhá 97 metrů a britská armáda ji využívá od roku 2013.

autor: ČTK | 21. 7. 2016 10:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama