Já a erotické večírky? Nesmysl, tvrdil Berlusconi soudu

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
19. 10. 2012 12:49
Italský expremiér čelí obvinění ze sexuálního styku s nezletilou
Marocká tanečnice Karima Mahrúgová, zvaná Ruby, a někdejší italský premiér Silvio Berlusconi.
Marocká tanečnice Karima Mahrúgová, zvaná Ruby, a někdejší italský premiér Silvio Berlusconi. | Foto: Reuters

Milán - Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi před milánským soudem popřel jakoukoli vinu v procesu známém jako Rubygate, v němž čelí obvinění ze sexuálního styku s nezletilou a ze zneužití pravomocí.

Politik také vyloučil, že by se v jeho vile kdy konaly erotické večírky, o nichž se roky píše v italských médiích. Soud s Berlusconim začal už před jeden a půl rokem, expremiérovi v případě odsouzení hrozí až 15 let vězení.

Ústřední postavou procesu Rubygate je tanečnice marockého původu Karima Mahrúgová, známá spíše pod uměleckým jménem Ruby. S tou měl podle obžaloby Berlusconi placený sexuální styk v době, kdy jí ještě nebylo 18 let, což je v Itálii trestné.

Vyšetřovatelé zároveň tvrdí, že bývalý předseda vlády zneužil své pravomoci, když se svou intervencí u policie snažil zabránit zatčení této dívky podezřelé z krádeže.

Berlusconi soudu řekl, že v jeho domě v Arcore se s "naprostou jistotou" nikdy nekonaly žádné eroticky laděné večírky. "O večerech v mém soukromém sídle se toho hodně napovídalo, a to s cílem mě poškodit," uvedl. "Všechno se ale odehrávalo před očima personálu, a čas od času se večer zastavily hosty pozdravit mé děti," vyloučil orgie politik.

Expremiér zároveň popřel, že by se snažil jakkoli ovlivňovat policejní vyšetřování ve prospěch Karimy Mahrúgové. Prý se jen snažil zabránit diplomatickému incidentu, protože se domníval, že dívka je příbuzná tehdejšího egyptského prezidenta Husního Mubaraka. Údajně si také myslel, že je tanečnice starší. "Byl jsem přesvědčený, že jí je 24 let, jak mi sama řekla."

Soudní proces Rubygate, jeden z mnoha, jež italské soudy v souvislosti s Berlusconim řešily a řeší, sledují média obzvlášť pilně, a to kvůli delikátní povaze činu.

Svědkové totiž často vypovídají o bujarých večírcích v Berlusconiho vile a nešetří pikantními podrobnostmi. Předvolanými svědky jsou například americký herec George Clooney či fotbalista Cristiano Ronaldo.

Berlusconi jako italský premiér skončil loni na podzim, kdy jeho vláda podala demisi. V minulých letech stál před soudem nesčetněkrát, nikdy ale nebyl pravomocně odsouzen. Většina procesů byla zastavena kvůli promlčení.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy