Izraelský voják zraněný při zátahu u Ramalláhu zemřel. Útočníka najdeme, slíbil Netanjahu

ČTK ČTK
26. 5. 2018 23:12
Upřímnou soustrast rodině vojáka již vyjádřil mimo jiné izraelský premiér Benjamin Netanjahu.
Protesty v Ramalláhu na západním břehu Jordánu.
Protesty v Ramalláhu na západním břehu Jordánu. | Foto: Reuters

Jeruzalém - Izraelský voják zraněný při čtvrteční razii nedaleko Ramalláhu na okupovaném Západním břehu Jordánu v sobotu podlehl svým zraněním, informovala armáda. Dvacetiletý Ronen Lubarsky utrpěl vážné zranění hlavy, když na něj zatím neznámý útočník z budovy shodil obrovský kus kamene, uvedla izraelská média.

Armádě se podařilo dopadnout osobu, po které při razii pátrala. Šlo o Palestince, který má podle všeho na svědomí několik útoků střelnou zbraní. Pátrání po osobě, která zaútočila na člena speciálních jednotek Ronena Lubarského, stále probíhá.

Upřímnou soustrast rodině vojáka již vyjádřil mimo jiné izraelský premiér Benjamin Netanjahu. "Izraelská armáda toho teroristu najde a stát Izrael ho předvede před spravedlnost," uvedl.

Mezi Izraelci a Palestinci se stupňuje násilí od konce března, kdy lidé z palestinského Pásma Gazy začali pořádat protesty u hranice pásma. Od 30. března při nich přišlo o život přes 110 Palestinců, z toho 62 v jednom dni. Bylo to 14. května, kdy Spojené státy slavnostně otevřely své velvyslanectví přesunuté z Tel Avivu do Jeruzaléma.

 

Právě se děje

Další zprávy