Izraelská armáda zbořila domy Palestinců vraždících v Tel Avivu

ČTK ČTK
4. 8. 2016 8:22
Izraelská armáda na Západním břehu Jordánu zbořila domy dvou Palestinců, kteří v červnu v Tel Avivu zavraždili čtyři lidi a pět dalších zranili. Podle agentury AP vojáci demolici provedli brzy ráno. Bratranci Muhammad a Chálid Mahamraové stříleli 8. června v restauraci oblíbeného nákupního centra v Tel Avivu. Šlo o jeden z nejkrvavějších útoků během tehdy již deset měsíců trvajícího obnoveného násilí mezi Palestinci a Izraelci. Policie oba útočníky zadržela. Izrael považuje bourání domů rodin útočníků za účinný odstrašující prostředek proti páchání takových útoků. Kritici tento postup ale odmítají s poukazem na to, že jde o kolektivní trest, který postihuje i nevinné.
Palestinci zkoumají zbouraný dům rodiny jednoho z atentátníků.
Palestinci zkoumají zbouraný dům rodiny jednoho z atentátníků. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy