Italové pomáhali vytahovat běžence z moře. Sedm dětí v kritickém stavu skončilo v tuniské nemocnici

ČTK ČTK
27. 1. 2018 19:41
Italská pobřežní stráž v sobotu pomohla zkoordinovat záchranu asi 800 migrantů ve Středozemním moři. Uprchlíci se vyskytovali na pěti lodích včetně dvou gumových člunů. Podle agentury AP bylo mezi nimi sedm dětí v kritickém stavu, které měly na plicích vodu a byly urychleně převezeny helikoptérou do nejbližší nemocnice v Tunisku. Záchranáři objevili mezi také dvě mrtvá těla. Itálie dlouhodobě bojuje s masovým přílivem migrantům z Afriky. Za poslední čtyři roky dosáhlo italských břehů přes moře přes 600 tisíc běženců.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy