Šaman věznil Indonésanku v jeskyni. Namlouval jí posedlost džinem a patnáct let ji znásilňoval

Kristýna Pružinová Kristýna Pružinová
8. 8. 2018 14:29
Policie dívku našla v úzké puklině ve skále na ostrově Sulawesi. Šaman ji tam skrýval od roku 2003.
Indonéská policie (ilustrační foto).
Indonéská policie (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Jakarta - Osmadvacetiletá Indonésanka zažila peklo, které nakonec trvalo nekonečných patnáct let. Místní šaman dívku ukrýval v jeskyni a sexuálně zneužíval. Namlouval jí, že se v jeho těle ukrývá duch mladého chlapce, který ji sleduje.

Policie ji osvobodila v úterý poté, co dostala tip od anonyma. Pohřešovanou, kterou vyšetřovatelé nazývají "H", našli skrytou v malé puklině ve skále za velkými kameny ve vesnici Bajugan na ostrově Sulawesi 

Podle místních médií se šamanovi přezdívá Jago. Ve vesnici je známý jako alternativní léčitel, který se také zabývá černou magií. V roce 2003 k němu dívku přivedla její vlastní rodina, aby ji vyléčil. Poté u něj na nějakou dobu zůstala. Zanedlouho ale zmizela.

Podle tehdejších zpráv v médiích léčitel rodině řekl, že sama utekla do hlavního města Jakarta. Chtěla si tam prý najít práci. Ve skutečnosti ji ale šaman skrýval u sebe v domě a později i v jeskyni.

Její rodina po ní několik let neúspěšně pátrala. Nakonec ji prohlásili za pohřešovanou.

Muž údajně přes noc vodil ženu do chatrče vedle svého domu, ale přes den ji nutil, aby zůstávala v jeskyni, která se nacházela v džungli nedaleko jeho obydlí. Zveřejněné snímky ukazují, že dívka měla uvnitř jeskyně pár kusů nábytku.

"Žena by měla být nyní urychleně hospitalizována. Kdo ví, jaké všechny změny jejímu tělu těch patnáct let přineslo," řekla deníku The Jakarta Post Magdalena Sitorusová, členka Národní komise proti násilí na ženách.

Vymýval jí mozek

Léčitel podle policie dívce opakovaně ukazoval fotografii chlapce, kterého nazýval Amrin. Namluvil jí, že je to její přítel a jeho duch se skrývá v jeho těle. Poté s ní měl pohlavní styk.

"Vedl ji k tomu, aby uvěřila, že duch Amrina vstoupil do těla šamana. Je zřejmé, že on si tím uspokojoval své sexuální touhy," řekl na tiskové konferenci Muhammad Iqbal Alqudusy, tamní šéf policie.

Žena poté policii sdělila, že mívala pohlavní styk s "džinem Amrina", ale fakticky ho provozovala se šamanem.

"Vypadá to tak, že muž dívce vymýval mozek, aby se bála utéct a potkat jiné lidi. Namluvil jí, že je sledovaná džinem, který ji pak potrestá," řekl deníku The Jakarta Post obyvatel vesnice.

Vyšetřovatelé se nyní obávají, že by se mohlo ve vesnici objevit více žen, které léčitel ukrýval a znásilňoval. Nyní je obviněn ze sexuálního zneužívání a porušení ochrany dětských práv. Za jeho činy mu nyní hrozí patnáct let vězení.

Video: Francouzka se bránila sexuálnímu obtěžování

Útočník napadl ženu u francouzské kavárny, ta se bránila sexuálnímu obtěžování | Video: Marie Laguerre
 

Právě se děje

před 2 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 2 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy