Indonéský ostrov Sulawesi zasáhlo další zemětřesení, předchozí zabilo přes 2000 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 10. 2018 10:35
Podle americké geologické služby USGS měly otřesy sílu 5,1 stupně.
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: Reuters

Jakarta - Na indonéském ostrově Sulawesi, kde si zemětřesení a následná vlna cunami na konci září vyžádaly podle aktuální bilance přes 2000 mrtvých, se opět otřásla zem. Úřady podle agentury DPA nehlásí žádné nové škody, i tak ale na místě vypukla panika.

"Otřesy byly znatelně cítit asi pět vteřin," řekl mluvčí úřadu pro krizové situace Sutopo Purwo Nugroho.

Ohnisko otřesů bylo na severu Sulawesi v asi desetikilometrové hloubce. V těžce poničeném městě Palu lidé po dnešních třesech zděšeně vybíhali do ulic. "Každý je ještě traumatizován po posledním zemětřesení," citovala DPA jednoho z obyvatel.

Město Palu a okolní oblasti poničily 28. září zemětřesení o síle 7,4 stupně a následně tsunami. Vedle dvou tisíc obětí hovoří úřady možná až o 5000 nezvěstných. Naděje na nalezení přeživších pod troskami je prakticky nulová, takže pátrací operace se nyní soustřeďují na hledání a vyprošťování těl. Zraněných je více než 10 tisíc a na 70 tisíc lidí muselo opustit své domovy. 

Podívejte se na video o zářijovém zemětřesení

Co nezničilo zemětřesení, spláchla tsunami. Katastrofické záběry z dronu nad indonéským městem Palu | Video: Reuters, Associated Press
 

Právě se děje

Další zprávy