Nizozemsko bude hlasy ve volbách přepočítávat ručně. Země se bojí hackerských útoků

ČTK ČTK
1. 2. 2017 19:54
V parlamentních volbách v Nizozemsku se kvůli obavám z hackerských útoků budou výsledky hlasování přepočítávat ručně, oznámil podle televize RTL News nizozemský ministr vnitra Ronald Plasterk. Ministr připustil, že existuje riziko, že by mohlo dojít na zmíněné útoky. Jsou náznaky, že některé strany, "například Rusové", by se mohli zajímat o volební proces v Nizozemsku, upozornil Plasterk. "V nastávajících volbách se budeme muset vrátit ke starému dobrému papíru," zdůraznil ministr, podle kterého nic nesmí vrhnout stín na výsledky hlasování. Úřady tak upustí od využívání tradičního automatizovaného přepočítávání hlasů řízeného počítačovým programem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 20 minutami

Srážka nákladního vozu s autobusem si v Indii vyžádala 18 mrtvých

Nejméně 18 mrtvých a deset zraněných si ve středu vyžádala dopravní nehoda v severoindickém státě Uttarpradéš. Příliš rychle jedoucí nákladní automobil při ní narazil do přeplněného patrového autobusu, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Nehoda se stala na dálnici nedaleko města Barabanki. V autobuse jelo asi 150 cestujících, když do něj narazil nákladní vůz. Nejméně deset lidí bylo přepraveno do nemocnic v Lakhnaú, metropoli Uttarpradéše. Podle některých informací se autobus porouchal a nákladní vůz do něj narazil poté, co s ním řidič na dálnici zastavil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy