"Hasiči zmizeli, šel jsem je najít." Guvernér Bejrútu se rozplakal v živém vstupu

Aktuálně.cz ČTK Aktuálně.cz, ČTK
5. 8. 2020 15:49
Při odpovědi na otázku reportérky arabské mutace Sky News se v přímém přenosu rozplakal guvernér Bejrútu Marwan Abboud. Rozhovor se odehrával přímo na místě úterní mohutné exploze.
Guvernér Bejrútu se rozplakal v přímém přenosu | Video: Aktuálně.cz

Guvernér se podle svých slov vydal na místo tragédie kvůli hasičům, kteří k přístavu přijeli ještě před druhým, ničivým výbuchem. "Dorazili sem hasit požár. Bylo tu 10 hasičů. Zmizeli, nevíme, kde jsou. Přišel jsem je najít," tvrdil ve středu dopoledne Abboud v rozhovoru s televizí.

"Vypadá to tu jako v Hirošimě nebo Nagasaki," pokračoval rozrušený bejrútský guvernér v epicentru tragické havárie. Když začal mluvit o vypořádávání se s následky, neudržel emoce a rozplakal se. Po krátké pauze rozhovor pokračoval dál.

Pokračují i vyprošťovací práce, mnozí lidé stále pátrají po svých blízkých a žádají o pomoc na sociálních sítích. Z přístavu, kde k výbuchu došlo, dál stoupá kouř. Nejsou k dispozici informace, že by mezi oběťmi byli čeští občané.

Hlavní ulice v centru města jsou plné trosek a poškozených aut. Podle Libanonského červeného kříže si neštěstí vyžádalo nejméně 100 mrtvých a 4000 zraněných. Představitel Červeného kříže George Kettaneh ale upozorňuje, že počty mrtvých mohou být vyšší.

 

Právě se děje

Další zprávy