Haiti po hurikánu hlásí už 800 nakažených cholerou. Pomoc potřebuje 1,4 milionu lidí

Haiti zažilo nejděsivější katastrofu od zemětřesení, USA kvůli hurikánu evakuují milion lidí
Hurikán Matthew udeřil v úterý večer na západním pobřeží Haiti. Zanechal za sebou zaplavené ulice i poničené domy.
...
Západní pobřeží se přitom ještě plně nevzpamatovalo z ničivého zemětřesení v roce 2010.
Domovy muselo opustit na 10 000 lidí.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
20. 10. 2016 12:12
Dva týdny po ničivém hurikánu Matthew, který na Haiti způsobil smrt tisícovky lidí, roste v této nejchudší americké zemi počet případů cholery. Světová zdravotnická organizace zatím na karibském ostrově registruje téměř 800 nemocných. Nejdůležitější je v boji s cholerou zajistit dostatek čisté pitné vody. Po hurikánu a po přívalových deštích jsou na Haiti přírodní zdroje pitné vody znečištěné a v řadě oblastí neexistuje kanalizační systém. Podle zástupce WHO na Haiti Jeana-Luka Ponceleta postihl hurikán přes dva miliony lidí, z nichž 1,4 milionu potřebuje okamžitou pomoc.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Týdenní nepokoje v Etiopii mají už 166 obětí

Na 166 mrtvých vystoupala bilance už týden trvajících nepokojů, které vypukly v etiopském regionu Oromija po vraždě populárního zpěváka Hachalua Hundessy. Informovala o tom dnes agentura AP, podle níž policie hlídkuje v celé oblasti a zatčeno bylo na 2200 lidí.

Nepokoje zachvátily venkovské části Oromije i její středisko a zároveň hlavní město Etiopie Addis Abebu. Podle AP v hlavním městě zemřelo deset lidí, z toho osm civilistů, mezi oběťmi z venkova je 145 civilistů a 11 policistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy