Soul - Velmi nepříjemná věc se přihodila jednomu z důstojníků jihokorejské armády.
Zapomněl svoji „flešku" připojenou k počítači, na kterém si prohlížel stručný popis společných americko-jihokorejských plánu pro případ války se Severní Koreou.
Do počítače se poté nabourali hackeři, velmi pravděpodobně severokorejští. Takže plány už nejspíše má na stole vůdce severokorejského režimu Kim Čong-il.
Ministerstvo obrany Jižní Koreje nyní krádež přiznalo s tím, že se stala v listopadu. Zmíněného důstojníka čeká postih a Jihokorejci nyní pátrají, kde se k plánu dostal.
Údajně ale nejde o detailní popis strategie. Spíše jen o několikastránkový výtah, který neobsahuje ty nejtajnější informace.
Podle jihokorejských médií ale z něj lze vyčíst, jak by USA a Jižní Korea čelily útoku ze severu a že Spojené státy by mohly v případě nouze na poloostrov přesunout až 700 tisíc vojáků.
USA nyní mají na jihu 28 tisíc vojáků. Korejská válka sice skončila v roce 1953, ale napjatá situace na hranici zůstává i po skončení studené války. Jde o nejstřeženější a nejmilitarizovanější hranici současného světa.
List Čosun Ilbo napsal, že hackeři zaútočili z čínské IP adresy, což ukazuje na severokorejskou stopu.
Režim v Pchjongjangu prý investoval velké peníze do sofistikovaných technologií a disponuje pěti sty až tisícem specialistů, snažících se nabourat do různých zabezpečených stránek na světě. Loni už kdosi pronikl do elektronické pošty jihokorejského prezidenta.
Přitom obyvatelé Severní Koreje k internetu nemají přístup.