Hackeři napadli statisíce účtů největší italské banky UniCredit. Hesla se jim ale získat nepodařilo

ČTK ČTK
26. 7. 2017 14:13
Hackerům se v posledních deseti měsících podařilo dvakrát získat přístup k údajům klientů největší italské bankovní skupiny UniCredit. Celkem napadli zhruba 400 000 účtů italských klientů. Jedná se zatím o největší útok na velkou banku v Itálii. Hesla účtů se ale při útocích hackerům získat nepodařilo, oznámila banka. Také upřesnila, že údaje, ke kterým se útočníci dostali, neumožňují uskutečnit žádnou finanční transakci. Zatím není známo, kdo za útokem stál, ani k čemu mají získané údaje útočníkům posloužit. "Banka okamžitě přijala všechna nezbytná opatření, aby zabránila opakování takových vniknutí," uvedla UniCredit.
Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 56 minutami

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy