Guinea: Nápad upalovat lupiče zaživa vyvolal pohoršení

4. 6. 2009 17:34
Člen vojenské vlády to navrhl kvůli přeplněným věznicím v zemi
Portrét šéfa guinejské junty, kapitána Moussy Dadise Camary, na zdi před vojenskou základnou Alpha Yaya Diallo v hlavním městě Conakry | Foto: Reuters

Conakry - Vysoce postavený člen vojenské vlády v africké Guineji vyvolal pobouření svým doporučením, aby dopadení ozbrojení zločinci byli zaživa upalováni.

Kapitán Moussa Tiegoro Camara, který byl v této západoafrické zemi pověřen vedením boje s rostoucí násilnou kriminalitou a pašováním drog, navrhl tento svérázný postup na středečním mítinku s představiteli správy hlavního města, kde se diskutovalo o zhoršující se bezpečnostní situaci.

„Žádám vás, abyste ozbrojené lupiče, kteří budou přistiženi při činu, upalovali zaživa. Naše věznice a nápravná zařízení už víc lidí nepoberou, a situace takto nemůže dál pokračovat," citovala jeho slova agentura Reuters.