Boj o každou minutu: Bangladéš hledá v troskách budovy přeživší

Boj o každou minutu: Bangladéš hledá v troskách budovy přeživší
Ve středu se tam zřítila budova Rana Plaza, ...
... která sloužila především jako textilní továrna.
Celkem v ní pracovaly tisíce lidí.
Do pátku záchranáři z trosek vytáhli na 290 mrtvých, převážně žen.
Foto: Reuters
Michal Žák Reuters Dan Poláček Michal Žák, Reuters, Dan Poláček
26. 4. 2013 11:21

Bangladéšští záchranáři svádějí boj s časem. Už třetím dnem prohledávají trosky zřícené osmipatrové budovy na předměstí metropole Dháky. A jejich snaha měla úspěch. Poté, co vyprostili na tři stovky mrtvých, se jim podařilo najít i několik desítek přeživších.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výsledek primárek ve Wisconsinu úřady oznámí až příští týden

V americkém státě Wisconsin se i přes pandemii nemoci covid-19 konaly prezidentské primárky, ve kterých se v případě demokratů utkali o stranickou prezidentskou nominaci někdejší viceprezident Joe Biden a senátor Bernie Sanders.

Výsledky budou podle rozhlasové stanice NPR zveřejněny až 13. dubna jak dříve určil jeden ze soudů, který spor o konání voleb během krizové doby nynější pandemie rozhodoval.

Ve Wisconsinu tamní ministerstvo zdravotnictví podle úterní bilance eviduje 2578 nakažených, z nichž 92 nemoci podlehlo. U 745 lidí si jejich stav vyžádal hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Boeing připravuje nové softwarové opravy pro 737 MAX

Americká společnost Boeing oznámila, že připraví dvě nové aktualizace pro počítač letové kontroly v letadlech 737 MAX, která jsou po dvou tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii prozatím vyřazeny z provozu.

V noci na středu o tom informovala agentura Reuters. Boeing se snaží získat u amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) souhlas s obnovením provozu těchto strojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy