Foto: Zranění, hořící pneumatiky. Majdan po měsících bouří

Foto: Zranění, hořící pneumatiky. Majdan po měsících bouří
Letos v únoru na Majdanu padl režim prezidenta Viktora Janukovyče...
... a to po několika měsících demonstrací.
Jednou z hlavních postav hnutí byl exboxer a nyní kyjevský starosta Vitalij Kličko.
Nyní se ale demonstrantům, kteří na náměstí zůstávali, znelíbil. Nařídil, aby bylo vyklizeno.
Foto: Reuters
Reuters Michal Žák Reuters , Michal Žák
7. 8. 2014 14:26
Podívejte se, jak to vypadá v centru Kyjeva. Na místě, kde před bezmála půlrokem padl režim Viktora Janukovyče, opět hoří pneumatiky.

Kyjev - Centrum ukrajinského Kyjeva se po necelém půlroce opět změnilo v bitevní pole.

Radnice - vedená Vitalijem Kličkem, jedním z vůdců únorové revoluce -, totiž nařídila rozebrat barikády na tamním náměstí Nezávislosti. Za asistence policie.

To se ale u lidí, kteří na Majdanu stále přebývají, setkalo s velkou nevolí. A tak centrum metropole zahalil hustý dým z hořících pneumatik a provizorních stanů. Davy rozhořčených lidí útočily na policisty holemi a zápalnými lahvemi.

Několik strážců pořádku bylo zraněno dlažebními kostkami, které obránci Majdanu házejí na postupující kordon. Dým pronikl do stanic metra, doprava cestujících musela být v centru přerušena.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy