Foto: Zranění, hořící pneumatiky. Majdan po měsících bouří

Foto: Reuters
Reuters Michal Žák Reuters, Michal Žák
7. 8. 2014 14:26
Podívejte se, jak to vypadá v centru Kyjeva. Na místě, kde před bezmála půlrokem padl režim Viktora Janukovyče, opět hoří pneumatiky.

Kyjev - Centrum ukrajinského Kyjeva se po necelém půlroce opět změnilo v bitevní pole.

Radnice - vedená Vitalijem Kličkem, jedním z vůdců únorové revoluce -, totiž nařídila rozebrat barikády na tamním náměstí Nezávislosti. Za asistence policie.

To se ale u lidí, kteří na Majdanu stále přebývají, setkalo s velkou nevolí. A tak centrum metropole zahalil hustý dým z hořících pneumatik a provizorních stanů. Davy rozhořčených lidí útočily na policisty holemi a zápalnými lahvemi.

Několik strážců pořádku bylo zraněno dlažebními kostkami, které obránci Majdanu házejí na postupující kordon. Dým pronikl do stanic metra, doprava cestujících musela být v centru přerušena.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy