Zemanovo turné po Pekingu obrazem: S prezidentem Číny se pozdravil Jágr i Nedvěd

Prezident Miloš Zeman se vítá se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem.
Český prezident Miloš Zeman přiletěl na pracovní cestu do Číny minulý čtvrtek.
Šlo o jeho již pátou návštěvu Číny v roli prezidenta.
První den se Zeman mimo jiné sešel se zástupci vedení Bank of China (na snímku) a čínského konglomerátu CITIC. Po pravé ruce českého prezidenta sedí kancléř Vratislav Mynář.
... či fotbalista Pavel Nedvěd. Tykače v Číně čekala také obchodní jednání, během kterých uzavřel dohodu mezi svou energetickou společností Sev.en Energy a firmou China Huaneng Group.
Foto: ČTK
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
29. 4. 2019 11:53
Český prezident Miloš Zeman zakončil svou pátou návštěvu Číny. V asijské zemi se mimo jiné účastnil konference o novodobé Hedvábné stezce, sešel se i s ředitelem technologické firmy Huawei nebo vedením Bank of China. Na pětidenní pracovní cestě ho doprovázeli podnikatelé, hokejista Jaromír Jágr nebo miliardář Pavel Tykač. V pondělí se Zeman vrátí zpátky do Česka. Podívejte se, jak jeho návštěva vypadala.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy