Foto: Krakatoa může udeřit znovu. Hrozí další ničivá tsunami, varují indonéské úřady

Foto: Krakatoa může udeřit znovu. Hrozí další ničivá tsunami, varují indonéské úřady
Vlna tsunami udeřila minulou sobotu večer místního času na pobřeží z obou stran Sundského průlivu, který leží mezi ostrovy Jáva a Sumatra.
Červený křížek ukazuje na mapě místo, které zasáhla vlna tsunami.
Počet obětí přírodního neštěstí se stále zvyšuje, v současnosti se hovoří o nejméně 430 mrtvých a více než 1490 zraněných. Záchranáři na snímku vynášejí jednu z obětí.
Úřady také dál pohřešují 159 lidí. Vlna tsunami taktéž přinutila téměř 22 tisíc lidí opustit domovy.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK spi Zahraničí, ČTK, spi
Aktualizováno 27. 12. 2018 11:04
V sobotu zasáhlo Indonésii zemětřesení, které vyvolalo ničivou vlnu tsunami. Z přírodní katastrofy se země bude vzpamatovávat ještě dlouho. Nejenže úřady stále sčítají materiální škody, dál se zvyšuje také počet obětí a v oblasti hrozí další tsunami.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy