Foto: Miliony hinduistů se přijely vykoupat do posvátné řeky

Foto: Miliony hinduistů se přijely vykoupat do posvátné řeky
Kumbhaméla je něco jako olympijské hry - nekoná se každý rok.
Koná se čtyřikrát za dvanáct let a místo jejího konání se vždy střídá - je buď v Iláhábádu, Haridváru, Udždžainu, nebo Násiku. Letos vyšla řada na Iláhábád.
Do města Iláhábád se tak stahují hinduisté z celé Indie i sousedních zemí.
Činili tak ještě předtím, než náboženský svátek 14. ledna začal.  Hlavní pozornost hinduistů přitahuje tradičně řeka Ganga.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
15. 1. 2013 11:10

Indické město Iláhábád na břehu posvátné řeky Gangy v těchto dnech přitahuje miliony hinduistů. Slaví se tady jeden z největších hinduistických svátků Kumbhaméla. Spirituální setkání potrvá 55 dní a skončí 10. března. Organizátoři očekávají, že se za tu dobu v Ganze smočí až 110 milionů lidí. Stoupenci hinduismu věří , že koupelí v řece ze sebe smyjí hříchy. Podívejte se na fotografie.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy