Foto: Doprava v chaosu kolabovala, lidé spali venku. New York před 15 lety pohltila neprostupná tma

Foto: Doprava v chaosu kolabovala, lidé spali venku. New York před 15 lety pohltila neprostupná tma
V polovině srpna 2003 slunce zapadlo nad nezvykle potemnělým New Yorkem. Celý severovýchod USA a část jižní Kanady postihl toho čtvrtka odpoledne masivní výpadek proudu.
První výpadek zasáhl podle odborníků elektrárny v Ohiu, během šesti minut se ale rozšířil na celé území a trval skoro 48 hodin.
Blackout zanechal ve tmě a bez proudu na 50 milionů lidí, ochromil dopravu a řidiče metra uvěznil pod zemí.
Tisíce dojíždějících uvázly v ulicích metropolí, protože se kvůli nefungující dopravě nemohli dostat domů.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Dan Poláček ČTK Reuters, Zahraničí, Dan Poláček, ČTK
14. 8. 2018 20:28
Přesně před patnácti lety se celý severovýchod Spojených států a část jižní Kanady postupně zahalily do tmy. Ameriku postihl nejmasivnější výpadek proudu v dějinách země. Bez elektrického proudu se ocitlo na 50 milionů lidí a výpadek trval téměř 42 hodin. Příčinou blackoutu byla série selhání v elektrické síti a špatná komunikace mezi dodavateli proudu. Podívejte se, co se v těchto dnech dělo v ulicích New Yorku a dalších metropolí.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy