Foto: Doprava v chaosu kolabovala, lidé spali venku. New York před 15 lety pohltila neprostupná tma

Foto: Doprava v chaosu kolabovala, lidé spali venku. New York před 15 lety pohltila neprostupná tma
V polovině srpna 2003 slunce zapadlo nad nezvykle potemnělým New Yorkem. Celý severovýchod USA a část jižní Kanady postihl toho čtvrtka odpoledne masivní výpadek proudu.
První výpadek zasáhl podle odborníků elektrárny v Ohiu, během šesti minut se ale rozšířil na celé území a trval skoro 48 hodin.
Blackout zanechal ve tmě a bez proudu na 50 milionů lidí, ochromil dopravu a řidiče metra uvěznil pod zemí.
Tisíce dojíždějících uvázly v ulicích metropolí, protože se kvůli nefungující dopravě nemohli dostat domů.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Dan Poláček ČTK Reuters, Zahraničí, Dan Poláček, ČTK
14. 8. 2018 20:28
Přesně před patnácti lety se celý severovýchod Spojených států a část jižní Kanady postupně zahalily do tmy. Ameriku postihl nejmasivnější výpadek proudu v dějinách země. Bez elektrického proudu se ocitlo na 50 milionů lidí a výpadek trval téměř 42 hodin. Příčinou blackoutu byla série selhání v elektrické síti a špatná komunikace mezi dodavateli proudu. Podívejte se, co se v těchto dnech dělo v ulicích New Yorku a dalších metropolí.
 

Právě se děje

před 40 minutami

Za zastřelení čerpadlářky potvrdil odvolací soud 19 let vězení

Odvolací soud potvrdil 19 let vězení pro Davida Šindlera, který předloni při přepadení benzinové stanice v Nelahozevsi na Mělnicku zastřelil čerpadlářku. Rozhodnutí soudu je pravomocné. Třiatřicetiletý muž vinu od počátku odmítá.

Šindler ženu podle rozsudku zastřelil 3. prosince 2018 brzy ráno. Spolu s Ivanem Hollitzerem, který se k činu přiznal a byl potrestán čtyřmi lety vězení, po půl třetí ráno vtrhl na čerpací stanici. Čerpadlářka se před muži pokoušela schovat za dveřmi, na které Šindler vystřelil. Podle soudu střílel cíleně tak, aby ženu zasáhl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy