Foto: Tropická bouře Isaac za sebou nechává spoušť

Foto: Tropická bouře Isaac za sebou nechává spoušť
USA ještě bouře Isaac nezasáhla v plné síle. Někteří místní k ní tak zatím přistupují spíš jako k atrakci než hrozbě. Tato fotografie byla pořízena v Key Westu na Floridě.
...
Jiní už ale pochopili, že tropická bouře s sebou nepřinese nic zábavného. Pečlivě se na její příchod připravují, snaží se zabezpečit svůj majetek.
Floridské pobřeží teď bičuje silný vítr doprovázený deštěm. Zatím je to jen slabá předehra toho, čím tropická bouře může zahrozit. Všichni zde mají ještě v živé paměti hurikán Katrina, který před sedmi lety fatálním způsobem zasáhl jižní státy USA.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
27. 8. 2012 17:50

Ameriku ohrožuje tropická bouře Isaac. V amerických státech Alabama, Mississippi a Louisiana již vyhlásili stav nouze. Mezi ohrožená místa patří i město New Orleans, které se ještě plně nevzpamatovalo z ničivého hurikánu Katrina. Ten New Orleans zasáhl před sedmi lety a způsobil tam katastrofální škody. Podle Reuters se očekává, že tropická bouře Isaac nabere ještě na síle. Podívejte se, co už stihla napáchat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy