Foto: Tropická bouře Isaac za sebou nechává spoušť

Foto: Tropická bouře Isaac za sebou nechává spoušť
USA ještě bouře Isaac nezasáhla v plné síle. Někteří místní k ní tak zatím přistupují spíš jako k atrakci než hrozbě. Tato fotografie byla pořízena v Key Westu na Floridě.
...
Jiní už ale pochopili, že tropická bouře s sebou nepřinese nic zábavného. Pečlivě se na její příchod připravují, snaží se zabezpečit svůj majetek.
Floridské pobřeží teď bičuje silný vítr doprovázený deštěm. Zatím je to jen slabá předehra toho, čím tropická bouře může zahrozit. Všichni zde mají ještě v živé paměti hurikán Katrina, který před sedmi lety fatálním způsobem zasáhl jižní státy USA.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
27. 8. 2012 17:50

Ameriku ohrožuje tropická bouře Isaac. V amerických státech Alabama, Mississippi a Louisiana již vyhlásili stav nouze. Mezi ohrožená místa patří i město New Orleans, které se ještě plně nevzpamatovalo z ničivého hurikánu Katrina. Ten New Orleans zasáhl před sedmi lety a způsobil tam katastrofální škody. Podle Reuters se očekává, že tropická bouře Isaac nabere ještě na síle. Podívejte se, co už stihla napáchat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy