Mezi migranty v Mexiku: Zemí putuje další karavana, policejním blokádám navzdory

Mezi migranty v Mexiku: Zemí putuje další karavana, policejním blokádám navzdory
...
Karavana nyní míří do hlavního města Mexika. Mnozí migranti avizovali, že se chtějí poté dostat do Spojených států. "Bojujeme, abychom zjistili, zda se dostaneme až na severní hranici," řekl německé agentuře DPA Antonio López z Nikaraguy. V Tapachule čekal pět měsíců na příležitost vyrazit na sever. Nyní by se rád dostal do severomexické Tijuany, která leží přímo na hranicích s USA.
Snímek agentury Reuters ukazuje, jak tlačenice s policií vedla ke sražení ženy a jejich dětí k zemi.
Podle organizace Pueblo Sin Fronteras, která migranty doprovází, jsou v karavaně hlavně Středoameričané, ale i Haiťané nebo Afričané. Mnoho z nich tvrdí, že jsou v právní pasti, protože úřady jejich žádosti o azyl nevyřizují dostatečně rychle. Podle mexických zákonů navíc musí v Tapachule zůstat, dokud jejich žádost není schválená.
Foto: Reuters
Anna Hrdinová
28. 10. 2021 14:35
Více než dva tisíce migrantů ze Střední Ameriky, Haiti a Afriky se vydaly z jihu Mexika k hranicím se Spojenými státy. Ze svých zemí uprchli kvůli chudobě a vysoké kriminalitě, teď ale čekají na schválení žádosti o azyl až rok. Nemohou tak pracovat a některým chodí výhrůžky z jejich domovských zemí. Karavany, skupiny až tisíců putujících migrantů, vycházejí z jihu Mexika už řadu let.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Italská pobřežní stráž zachránila z lodi 244 migrantů, včetně novorozence

Italská pobřežní stráž zachránila v noci na neděli z lodi blízko pobřeží Kalábrie 244 migrantů, včetně novorozence. Informovala o tom agentura Reuters. Z celkového počtu zachráněných je 41 nezletilých. Je mezi nimi i dítě, které se v sobotu narodilo přímo na lodi.

Itálie v posledních týdnech zažívá nárůst počtu migrantů, kteří připlouvají na lodích. Nejnovější případ zřejmě zvýší tlak na vládu premiéra Maria Draghiho, aby zajistila dohodu s partnery z Evropské unie o tom, jak se s přílivem migrantů vypořádat.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soubor 106 Kupkových kreseb se prodal v aukci za 51 milionů Kč

Soubor 106 kreseb Františka Kupky, které vznikly počátkem 20. století pro francouzskou encyklopedii, se v neděli v Praze vydražil za 42,6 milionu korun. Včetně aukční přirážky za cyklus zaplatí kupec 51,12 milionu korun. Vyvolávací cena souboru byla 25 milionů korun, zvyšovala se po 200.000 korunách příhozy dražitelů po telefonu či internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy