Foto: Ve Spojených státech mrzne jak na Sibiři. Teploty klesají až k minus čtyřiceti

Město New York zamrzá. Sněhová bouře navíc na severovýchodě USA dále nabírá na síle.
Mráz a sníh ani po několika dnech neopouštějí severovýchod USA. S velmi nízkými teplotami se potýká například New York, Pensylvánie, New Jersey, Massachusetts nebo Nová Anglie.
Meteorologové varují před větrem a nízkými teplotami i v nadcházejících dnech.
Teploty okolo minus čtyřiceti stupňů zakusí podle meteorologů během víkendu více než dvě desítky amerických měst.
Během posledních několika hodin sníh zasypal řadu silnic.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 5. 1. 2018 11:39
Po přívalech sněhu, které si vyžádaly asi dvě desítky lidských životů, ochromilo severovýchod a středozápad Spojených států o víkendu extrémně mrazivé počasí. Podle agentury AP postihlo kolem 100 milionů lidí. Ve státě New Hampshire na hoře Mount Washington, která je se svými 1990 metry nejvýše položeným bodem severovýchodu USA, klesla teplota vzduchu na minus 38 stupňů Celsia. Kvůli vichru na místě byla dokonce pocitová teplota na místě minus 69 stupňů Celsia. Mrazy komplikují obyvatelům severovýchodního pobřeží USA úklid sněhu a ledu, který po sobě zanechala tento týden sněhová bouře. Varování před extrémně nízkými teplotami platí v rozsáhlém pásu od Nové Anglie přes Pensylvánii po Ohio.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy