Foto: Jedna střela změnila Ameriku. Lidé vzpomněli na Martina Luthera Kinga, přišly i jeho děti

Připomenutí památky Martina Luthera Kinga, který zemřel před padesáti lety.
Obyvatelé Spojených států ve středu vzpomněli na klíčovou osobnost svých dějin - bojovníka za práva Afroameričanů Martina Luthera Kinga.
Kingovi příbuzní i obdivovatelé uspořádali vzpomínkové akce například v jeho rodné Atlantě...
...nebo ve městě Memphis v Tennessee, kde byl na Kinga 4. dubna 1968 spáchán atentát.
Letopočet 1968 hodnotí webová stránka Smithsonian Institution jako "rok, který otřásl Amerikou". Podle deníku USA Today šlo o rok, který "změnil národ".
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
5. 4. 2018 13:51
Lidé ve Spojených státech si ve středu připomněli 50. výročí úmrtí Martina Luthera Kinga, slavného černošského bojovníka za práva Afroameričanů. Akce se konaly napříč celými USA. Vzdát hold baptistickému kazateli mohli například lidé ve městě Memphis, kde byl King 4. dubna 1968 zavražděn.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy