Foto: Největší zaoceánská loď vyplouvá, pojme skoro 9000 lidí. Titanic by proti ní byl malá loďka

Foto: Největší zaoceánská loď vyplouvá, pojme skoro 9000 lidí. Titanic by proti ní byl malá loďka
Tenhle drobeček je připraven k plavbě, přes léto bude týdně brázdit Středozemní moře, kotvit bude v Barceloně.
Poté se vydá do Karibiku. Na každé plavbě pojme maximálně 6780 turistů, o něž se bude starat přes dva tisíce členů posádky.
Loď vyrobila francouzská loďařská společnost  STX France na objednávku plavební společnosti Royal Carribean Cruises Ltd za přibližně jednu miliardu eur (27 miliard korun), což z ní činí nejdražší zaoceánskou loď na světě.
Loď má úctyhodné rozměry. Osmnáctipodlažní plavidlo (z toho 16 pater je pro hosty) má 70 metrů na výšku, dlouhé je 362 metrů a široké 65 metrů. Pro srovnání, Titanic měřil o sto metrů méně, konkrétně měl na délku 269 metrů.
Foto: ČTK
Reuters ČTK Jakub Plíhal Reuters, ČTK, Jakub Plíhal
12. 5. 2016 20:22
Největší zaoceánská loď Harmony of the Seas za miliardu eur čeká na svou první ostrou plavbu. Podívejte se, jak vypadá tento kolos.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Letadlo z Prahy přistálo ve Splitu po tísňovém volání kvůli nahlášené bombě, nyní jej prohledávají pyrotechnici

Letadlo z Prahy do Splitu muselo přistát kvůli oznámení o bombě na palubě. Nyní je odstavené prohledáváno na splitském letišti, uvedla chorvatská televize N1. Nucené přistání kvůli informaci o "hrozbě" potvrdila chorvatská policie.

"Letadlu, které letělo z Prahy do Splitu, bylo nařízeno přistát ve Splitu poté, co pilot oznámil stav nouze," sdělila stanici N1 správa chorvatského letového provozu. Podle neoficiálních informací bylo důvodem přistání anonymní nahlášení bomby na palubě, které přišlo po vstupu letounu do chorvatského vzdušného prostoru.

Informaci následně potvrdila na twitteru chorvatská policie, podle níž letoun přistál v souladu se standardním postupem v případě "oznámené hrozby".

Odstavené letadlo podle N1 opustili všichni cestující, které nyní prověřuje chorvatská policie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy