Foto: Největší zaoceánská loď vyplouvá, pojme skoro 9000 lidí. Titanic by proti ní byl malá loďka

Foto: Největší zaoceánská loď vyplouvá, pojme skoro 9000 lidí. Titanic by proti ní byl malá loďka
Tenhle drobeček je připraven k plavbě, přes léto bude týdně brázdit Středozemní moře, kotvit bude v Barceloně.
Poté se vydá do Karibiku. Na každé plavbě pojme maximálně 6780 turistů, o něž se bude starat přes dva tisíce členů posádky.
Loď vyrobila francouzská loďařská společnost  STX France na objednávku plavební společnosti Royal Carribean Cruises Ltd za přibližně jednu miliardu eur (27 miliard korun), což z ní činí nejdražší zaoceánskou loď na světě.
Loď má úctyhodné rozměry. Osmnáctipodlažní plavidlo (z toho 16 pater je pro hosty) má 70 metrů na výšku, dlouhé je 362 metrů a široké 65 metrů. Pro srovnání, Titanic měřil o sto metrů méně, konkrétně měl na délku 269 metrů.
Foto: ČTK
Reuters ČTK Jakub Plíhal Reuters, ČTK, Jakub Plíhal
12. 5. 2016 20:22
Největší zaoceánská loď Harmony of the Seas za miliardu eur čeká na svou první ostrou plavbu. Podívejte se, jak vypadá tento kolos.
 

Právě se děje

před 12 minutami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy