Miliardář chce proměnit okolí Masarykova nádraží. Podívejte se, jak má vypadat nová čtvrť

Miliardář chce proměnit okolí Masarykova nádraží. Podívejte se, jak má vypadat nová čtvrť
V okolí Masarykova nádraží v Praze vyroste světová architektura. "V návaznosti na Florentinum to můžeme nazvat přestavbou celé čtvrti, k projektu přistupujeme s pokorou a velkým respektem," řekl pro Forbes spolumajitel Penta Investments Marek Dospiva.
Nová čtvrť vyjde investiční skupinu Penta odhadem na 6,5 miliardy korun.
Součástí výstavby celého areálu bude i rekonstrukce Masarykova nádraží, která vyjde přibližně na 135 milionů korun. Vedle několika multifunkčních budov plánuje Penta vybudovat také přemostění přes Masarykovo nádraží, v jehož blízkosti vznikne mimo jiné také park a náměstí.
K přestavbě, která kompletně promění okolí Masarykova nádraží v Praze, má dojít v následujících sedmi letech. Podle společnosti Penta Investments v areálu Central Business District, jak projekt pojmenovala, najde práci zhruba deset tisíc lidí.
Foto: Penta Investments
Skupina Penta představila architektonický plán na "supermoderní čtvrť", která má vyrůst v těsné blízkosti pražského Masarykova nádraží.
 

Právě se děje

před 52 minutami

Rozhovory o íránském jaderném programu podle EU pokročily, obnoví se za týden

Jednání o íránské jaderné dohodě, jež vedou ve Vídní světové mocnosti, bude vyžadovat vetší snahu všech zúčastněných, uvedl Enrique Mora, který jednáním předsedá jménem Evropské unie. Podle vedoucího íránské mise Abbáse Arákčího rozhovory postupují kupředu i přes jisté obtíže, napsala agentura Reuters. Jednání budou opět pokračovat příští týden.

Jednání se účastní země, jež uzavřely dohodu o íránskou jaderném programu, vyjma Spojených států, jež se z ní stáhly. Americká delegace ale dostává o rozhovorech informace. Setkání ve Vídni předsedá Evropská unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy