Obrazem: Tak lékaři bojují s neviditelným zabijákem ebolou

Obrazem: Tak lékaři bojují s neviditelným zabijákem ebolou
Epidemie eboly vypukla na konci března. V prvních fázích zásahu Lékařů bez hranic bylo prioritou vyhledat a izolovat nemocné.
Epidemiolog Michel Van Herp kromě jiného objížděl vesnice, kde prováděl osvětu o nemoci. Nestačilo to.
Infekce se šíří dál a Lékaři bez hranic museli změnit taktiku. Je třeba zasahovat přímo v ohniscích lokálních epidemií.
Část ochranných prostředků lze dezinfikovat chlórem.
Foto: Lékaři bez hranic
Lékaři bez hranic, Petr Jemelka
25. 6. 2014 6:36
Afrikou se nekontrolovaně šíří jeden z nejnebezpečnějších a nejsmrtelnějších virů současnosti. Podívejte se, jak s ním bojují Lékaři bez hranic.

Dakar/Praha - Epidemie eboly v západoafrických státech Guinea, Libérie a Sierra Leone se vymkla kontrole. Podle posledních zpráv už této zákeřné nákaze od února podlehlo nejméně 350 lidí. Tedy nejvíce od roku 1976, kdy byl jeden z nejnakažlivějších a nejsmrtelnějších virů planety objeven.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy