Foto: Při masakru pomáhal na raněným. Studenta Romana zastřelili policisté na Majdanu

Roman Huryk odpočívá u zdi hotelu Ukrajina, krátce před svou smrtí.
Roman Huryk se narodil v říjnu 1994 v západoukrajinském Ivano-Frankivsku.
Podle rodičů Iryny a Ihora byl už od malička aktivní a velmi živé dítě. Na archivním snímku dole, v doprovodu staršího příbuzného.
Nejstarší Roman měl ještě dvě mladší sestry Kristinu a Jordanu.
Po absolvování střední školy začal studovat filozofii na Podkarpatské univerzitě v Ivano-Frankivsku.
Foto: Archiv rodiny Romana Huryka
Josef Pazderka Dan Poláček Josef Pazderka, Dan Poláček
20. 2. 2019 5:30
Devatenáctiletý Roman Huryk patří k obětem krvavého masakru na Instytutské ulici v centru Kyjeva. Ukrajinští policisté tady před pěti lety zavraždili celkem 48 demonstrantů. "Říká se, že čas léčí. V tomhle případě to ale neplatí. Ta bolest z jeho krvavé smrti nikdy nezmizí, jen se s ní pomalu učíme žít," vzpomíná jeho matka Iryna Huryková a dodává trpce, že ani po pěti letech nebyl nikdo z pachatelů krvavého masakru v Kyjevě pravomocně potrestán.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Stát promine DPH u darů zdravotníkům nebo záchranářům

Ministerstvo financí promine daň z přidané hodnoty (DPH) u služeb nebo zboží, které poskytli dárci bezúplatně zdravotníkům, složkám integrovaného záchranného systému, armádě nebo zařízením sociálních služeb. Jde například o darování zdravotnického materiálu nebo občerstvení. Odpuštění daně platí od 12. března do skončení nouzového stavu. Zároveň ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) promine stokorunový správní poplatek spojený s vydáním potvrzení o bezdlužnosti nebo o stavu osobního daňového účtu. Vztahuje se to na potvrzení vydaná na základě žádostí, které budou podány ode dne účinnosti rozhodnutí do konce července. Opatření je ale omezeno na potvrzení vydávaná finanční nebo celní správou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy