Foto: Pořád je to naše prezidentka, křičeli lidé v Jižní Koreji. Během protestů zemřeli dva lidé

Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
10. 3. 2017 16:36
Jihokorejský Ústavní soud potvrdil sesazení prezidentky Pak Kun-hje. Rozhodnutí soudu vyvolalo v jihokorejské metropoli Soulu nepokoje stovek příznivců někdejší prezidentky. Podle policie zemřeli při protestech dva lidé. Ulice ale zaplavili i ti, kteří se naopak radují z odvolání Pak Kun-hje. "Vyhráli jsme," říkají. Prezidentka byla odvolána kvůli korupční aféře, ve které hraje důležitou roli její důvěrnice Čche Son-sil. Ta mohla zasahovat do řady státních záležitostí, přestože neměla žádnou oficiální funkci.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy