Foto: Pořád je to naše prezidentka, křičeli lidé v Jižní Koreji. Během protestů zemřeli dva lidé

Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
10. 3. 2017 16:36
Jihokorejský Ústavní soud potvrdil sesazení prezidentky Pak Kun-hje. Rozhodnutí soudu vyvolalo v jihokorejské metropoli Soulu nepokoje stovek příznivců někdejší prezidentky. Podle policie zemřeli při protestech dva lidé. Ulice ale zaplavili i ti, kteří se naopak radují z odvolání Pak Kun-hje. "Vyhráli jsme," říkají. Prezidentka byla odvolána kvůli korupční aféře, ve které hraje důležitou roli její důvěrnice Čche Son-sil. Ta mohla zasahovat do řady státních záležitostí, přestože neměla žádnou oficiální funkci.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy