Foto: Viadukt v Oaklandu i Duhový most v Číně. Připomeňte si neštěstí podobná tomu z Janova

Připomeňte si podobně tragické události jako zřícení mostu v Janově.
Tragicky skončila taneční zábava v kansaském hotelu Hyatt Regency v červenci 1981. V hotelu se tehdy sešlo téměř dva tisíce osob, diváků i tanečníků. Lidé pozorovali tanečníky ze tří lávek nad parketem, když se dvě z nich znenadání zřítily. Neštěstí si vyžádalo 114 mrtvých. Vyšetřování ukázalo na velké konstrukční nedostatky.
Hned dvakrát se zřítil most v Québecu. Poprvé stavba spadla v roce 1907, protože kvůli chybám ve výpočtech byla hmotnost samotného mostu vyšší než jeho nosnost. Znovu most zkolaboval v roce 1916, když se stavaři pokoušeli o jeho obnovu. Při dvou tragédiích zahynulo celkem 95 lidí.
V březnu 2001 se v Portugalsku sesul do řeky více než sto let starý most Hintze-Ribeiro. Nehoda si vyžádala 59 obětí, záchranné operace tehdy velmi ztížilo špatné počasí.
Pád Duhového mostu v Číně v roce 1999 nepřežilo 49 lidí. Podle vyšetřovatelů byla na vině hlavně použitá nekvalitní ocel.
Foto: Reuters
Zahraničí Dan Poláček Zahraničí, Dan Poláček
16. 8. 2018 20:46
Nejméně 38 lidí zahynulo v úterý v severoitalském Janově, když se uprostřed dne zřítil Morandiho most. Podobný osud postihl v minulosti i řadu jiných mostů. Mnohdy se stavby bortily kvůli špatnému stavu. Podívejte se na výčet podobných neštěstí, která si vyžádala i desítky obětí na životech.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy