Floridu zasáhl hurikán Hermine, vichr dosahuje rychlosti 130 km/h

ČTK ČTK
2. 9. 2016 9:56
Sever Floridy zasáhl hurikán Hermine, který s sebou přinesl srážky a vítr o síle 130 km/h. Nejméně 70 000 domů se ocitlo bez elektřiny. Meteorologové varovali před bleskovými povodněmi a vyzvali obyvatele, aby se zdržovali ve vyšších patrech. Guvernér Rick Scott vyhlásil stav nouze v 51 okresech. "Životy lidí mohou být ohroženy. Neměli jsme tu hurikán dlouhé roky," nechal se slyšet. S bouřemi se Florida setkává často, hurikány se jí ale většinou vyhýbají. Posledním hurikánem, který v oblasti udeřil, byla v říjnu 2005 Wilma, která způsobila smrt pěti lidí a škody za 23 miliard dolarů (téměř 560 miliard Kč). V případě potřeby je připraveno zasáhnout 8000 příslušníků Národní gardy.
Satelitní snímek hurikánu Hermine nad Mexickým zálivem.
Satelitní snímek hurikánu Hermine nad Mexickým zálivem. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 17 minutami

Premiér Babiš se nemusí omlouvat bývalému poslanci Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Dnešní verdikt soudu není pravomocný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy