Foto: Fialova návštěva Bílého domu. Biden se vyznal z vřelého vztahu k Česku

Foto: Fialova návštěva Bílého domu. Biden se vyznal z vřelého vztahu k Česku
Fiala řekl, že v dnešní situaci je nutná hluboká bezpečnostní spolupráce demokratických zemí. Vyzval k pokračování podpory Ukrajiny. Mluvil podstatně déle než americký prezident.
"Potřebujeme se vyrovnat s výzvami, jako jsou ruská agrese na Ukrajině, terorismus či složitá situace na Blízkém východě," uvedl český předseda vlády.
Vůz, v němž český šéf vlády dorazil na jednání v Bílém domě. Ve Washingtonu bylo od rána slunečno, ale krátce před příjezdem české delegace začalo pršet a nakonec i padaly kroupy. Novináři nemohli čekat venku kvůli hrozbě blesku.
Český premiér se s Bidenem setkal přímo v Oválné pracovně. V té má nynější šéf Bílého domu vystavené busty nebo obrazy lidskoprávních aktivistů a vědců.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 17. 4. 2024 14:39
Českého premiéra Petra Fialu přijal v pondělí v Bílém domě americký prezident Joe Biden. Fiala do prezidentského sídla dorazil asi o půl hodiny později oproti původnímu plánu. Jednání v Oválné pracovně trvalo déle než hodinu. V úterý má na programu mimo jiné jednání s předsedou Sněmovny reprezentantů Mikem Johnsonem.
 

Právě se děje

Další zprávy