reklama
 
 

Expremiér Fico navrhuje na slovenského prezidenta eurokomisaře Šefčoviče

8. 1. 2019 19:14
Slovenský expremiér Robert Fico nabídl kandidaturu na prezidenta Slovenské republiky evropskému komisaři Maroši Šefčovičovi. Ten podle slovenského Denníku N nabídku neodmítl. Sám Fico, který je stále předsedou nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD), byl v pondělí navržen jako kandidát na ústavního soudce. Prezidentské volby budou na Slovensku v březnu. Fico původně prohlašoval, že jeho strana oznámí kandidáta až na poslední chvíli, aby zabránila jeho "mediálnímu lynči."

Mandát již podle svého prohlášení nebude obhajovat současný prezident Andrej Kiska, přemožitel Roberta Fica z minulého klání. Někdejší favorit předvolebních průzkumů, ministr zahraničí Miroslav Lajčák, před několika dny potvrdil, že se voleb nezúčastní.

Bývalý diplomat Šefčovič má být podle slovenských médií hlavním kandidátem strany Směr-SD a svoji kandidaturu zvažuje. "Potřebuji důsledně zvážit všechny aspekty této nabídky, a to netrvá den ani dva," řekl Denníku N současný místopředseda Evropské komise a komisař pro energetickou unii. Mandát současné komise vyprší letos, po květnových volbách do Evropského parlamentu.

autor: ČTK | 8. 1. 2019 19:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama