Evropa mohutně investuje do své digitální budoucnosti. Češi ale zatím v eGovernmentu zaostávají

Jiří Kropáček Lukáš Hendrych, EurActiv.cz, Jiří Kropáček
29. 5. 2017 14:46
Až na 18. místě mezi zeměmi EU je Česko v digitalizaci své společnosti, výroby i veřejné správy. Ukazuje to nový průzkum ukazatele DESI, tedy Indexu digitální ekonomiky a společnosti. Ten se v jednotlivých státech unie zaměřuje na podíl populace připojené k internetu, i jeho rychlost. Mapuje taky digitální dovednosti neboli schopnost využívat internet i jeho možnosti a digitalizace. A přihlíží k elektronizaci veřejné správy, tzv. eGovernmentu. V ní má podle něj Česko oproti jiným státům EU velké mezery.
0 %100 %

Pořadí států podle míry digitalizace (Index DESI)

 

Právě se děje

před 38 minutami

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicku nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy