Egypťan, který unesl letadlo s 62 lidmi, požádal na Kypru o azyl

ČTK ČTK
13. 4. 2016 11:11
Únosce egyptského letadla, které na konci března přinutil přistát na Kypru, požádal v ostrovní zemi o politický azyl. Oznámil to kyperský ministr vnitra Sokratis Hasikos. Egypťan Sajf Addín Mustafa čelí na Kypru obvinění z únosu, nelegálního držení výbušnin a z hrozby použití násilí. Žádost o azyl kyperské úřady vyřídí ještě před projednáním egyptské žádosti o jeho vydání, uvedl Hasikos. Podle vrchního státního zástupce Kostase Kleridise se snaží Egypťan svému vydání do vlasti zabránit. Najal si prý kvůli tomu i právníka. Na Kypru žije údajně jeho bývalá partnerka a podle zpráv z Egypta si s sebou po neshodách s Mustafou odvezla také jejich děti.
Egyptské letadlo unesl Sajf Addín Mustafa na konci března a pilota donutil přistát na Kypru.
Egyptské letadlo unesl Sajf Addín Mustafa na konci března a pilota donutil přistát na Kypru. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 8 minutami

D11 u Prahy bude uzavřena kvůli demolici mostu až do 18:00

Dálnice D11 v pražských Horních Počernicích bude kvůli komplikacím při demolici mostu uzavřená až do nedělních 18:00. Stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem.  Kvůli kolonám navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavírku v průběhu odpoledne posunulo dále od Prahy. Uzavírka, která začala v sobotu v podvečer měla skončit původně dnes v 09:00. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového. Řidiči musí jezdit po objízdné trase.

"V nosné konstrukci jsme objevili kabel vysokého napětí, který nebyl nikde zanesen, v žádné dokumentaci, a byl pod proudem. Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin. V noci se následně znovu rozjely, ale předpokládáme, že uzavírka se prodlouží až do dnešních 18:00," řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

ŘSD odpoledne rozšířilo uzavírku dálnice ve směru z Prahy až na exity 25 na Sadskou a ve směru do hlavního města na exit 18 směrem na Bříství na Nymbursku. "Práce na demolici mostu pokračují. Prioritní je pro nás v tuto chvíli směr do Prahy. O postupu prací a znovuzprůjezdnění budeme průběžně informovat," řekla ČTK ve zhruba 14:30 Lišková.

Diagnostika letos prokázala, že stav mostu se zhoršuje, zatékalo do něj. V mostní konstrukci se rozpadal beton a padal na dálnici. Před demolicí mostu byl provoz na dálnici omezen na dva jízdní pruhy v každém směru, důvodem byly přípravné práce. Provoz v Božanovské ulici bude přerušen až do dokončení nového mostu. Objízdná trasa pro osobní auta vede ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská a pro nákladní je svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh. Omezení se dotklo i autobusových linek 222, 224 a 221.

Zdroj: ČTK
Další zprávy