Dva muži chtěli proniknout do sídla NSA, jeden byl zastřelen

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 3. 2015 21:15
Totožnost útočníků ani jejich motiv zatím nejsou známy. Policie incident vyšetřuje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Fort Meade (USA) - Dva muži se dnes pokusili proniknout autem do ústředí americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA) na vojenské základně Fort Meade nedaleko Washingtonu. Bezpečnostní služba jednoho z nich zastřelila a druhého zranila, uvedlo velení posádky.

Podle přivolaných vyšetřovatelů FBI se nejspíš nejednalo o terorismus.

Muži se pokusili bez povolení projet chráněnou branou areálu a podle záběrů místní televize se narušitelé při nájezdu do brány objektu srazili s vozidlem bezpečnostní služby NSA. Nejmenovaný bezpečnostní zdroj řekl agentuře AP, že muži byli převlečeni za ženy.

Bezpečnostní služba znemožnila dvěma mužům v autě dostat se do Fort Meade, jeden muž byl zabit a druhý zraněn, uvedl v prohlášení velitel posádky ve státě Maryland plukovník Brian Foley. Podle prohlášení NSA byl zraněn i jeden člen ochranky. Stav hospitalizovaných zraněných zdroje neupřesnily.

Na základně Fort Meade sídlí kromě NSA dvě další státní bezpečnostní agentury. Celkem zde podle AP působí kolem 11 000 příslušníků armády a kolem 29 000 civilních zaměstnanců.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy