Americká policie dopadla střelce, který útočil ve Fergusonu

ČTK ČTK
15. 3. 2015 21:50
Na policisty útočník pálil z automobilu, policie nevylučuje, že terčem palby nebyli strážci pořádku, ale někdo jiný.
Příslušníci Národní gardy před policejní stanicí ve Fergusonu.
Příslušníci Národní gardy před policejní stanicí ve Fergusonu. | Foto: Reuters

St. Louis - Americká policie v neděli obvinila dvacetiletého muže ze střelby na policisty ve Fergusonu. Oznámila to prokuratura v St. Louis. Zadržený Jeffrey Williams prý tvrdí, že mířil na někoho jiného. Při incidentu, který se stal tento týden, byli dva policisté zraněni, zakrátko ale byli z nemocnice propuštěni.

Williams se v noci ze středy na čtvrtek zapojil do protestu před policejní služebnou ve Fergusonu, kterým v posledních měsících zmítaly rasové nepokoje.

Demonstranti se tam shromáždili poté, co oznámil rezignaci městský policejní šéf Thomas Jackson. Ten se rozhodl odstoupit z úřadu, když federální ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo zprávu o rasové zaujatosti místních úřadů vůči černochům.

Střelba se na místě ozvala krátce po půlnoci místního času. Podle svědků zazněly tři výstřely ve chvíli, kdy se dav protestujících začínal rozcházet. Dvě kulky zasáhly příslušníky policie - jeden byl zasažen do obličeje a druhý do ramene. Oba policisté byli převezeni do místní nemocnice k ošetření a následně propuštěni.

Williams, který je černé pleti a pochází ze St. Louis, se podle prokuratury k činu přiznal. Podle policie je v podmínce za přechovávání kradených věcí. Dopaden byl po rozsáhlé pátrací akci, policistům údajně pomohly záběry z pouličních kamer a informace od veřejnosti.

Na policisty útočník pálil z automobilu, policie nevylučuje, že terčem palby nebyli strážci pořádku, ale někdo jiný. Podle agentury AP tuto verzi hájí sám obviněný.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy