Americká policie dopadla střelce, který útočil ve Fergusonu

ČTK ČTK
15. 3. 2015 21:50
Na policisty útočník pálil z automobilu, policie nevylučuje, že terčem palby nebyli strážci pořádku, ale někdo jiný.
Příslušníci Národní gardy před policejní stanicí ve Fergusonu.
Příslušníci Národní gardy před policejní stanicí ve Fergusonu. | Foto: Reuters

St. Louis - Americká policie v neděli obvinila dvacetiletého muže ze střelby na policisty ve Fergusonu. Oznámila to prokuratura v St. Louis. Zadržený Jeffrey Williams prý tvrdí, že mířil na někoho jiného. Při incidentu, který se stal tento týden, byli dva policisté zraněni, zakrátko ale byli z nemocnice propuštěni.

Williams se v noci ze středy na čtvrtek zapojil do protestu před policejní služebnou ve Fergusonu, kterým v posledních měsících zmítaly rasové nepokoje.

Demonstranti se tam shromáždili poté, co oznámil rezignaci městský policejní šéf Thomas Jackson. Ten se rozhodl odstoupit z úřadu, když federální ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo zprávu o rasové zaujatosti místních úřadů vůči černochům.

Střelba se na místě ozvala krátce po půlnoci místního času. Podle svědků zazněly tři výstřely ve chvíli, kdy se dav protestujících začínal rozcházet. Dvě kulky zasáhly příslušníky policie - jeden byl zasažen do obličeje a druhý do ramene. Oba policisté byli převezeni do místní nemocnice k ošetření a následně propuštěni.

Williams, který je černé pleti a pochází ze St. Louis, se podle prokuratury k činu přiznal. Podle policie je v podmínce za přechovávání kradených věcí. Dopaden byl po rozsáhlé pátrací akci, policistům údajně pomohly záběry z pouličních kamer a informace od veřejnosti.

Na policisty útočník pálil z automobilu, policie nevylučuje, že terčem palby nebyli strážci pořádku, ale někdo jiný. Podle agentury AP tuto verzi hájí sám obviněný.

 

Právě se děje

Další zprávy