Dívka unikla dvěma teroristickým útokům, třetímu už ne. Připomeňte si deset příběhů roku

Zahraničí Zahraničí
30. 12. 2017 21:00
Vybíráme nejsilnější příběhy roku 2017. Připomeňte si Iráčana, který se infiltroval k islamistům, mučeného gaye v Čečensku nebo útěk za svobodou severokorejského vojáka.
Otto Warmbier na tiskové konferenci v Severní Koreji.
Otto Warmbier na tiskové konferenci v Severní Koreji. | Foto: Reuters

Otto Warmbier

Případ amerického studenta Ott Warmbiera byl jedním z nejsilnějších a zároveň nejsmutnějších v tomto roce. Warmbier zemřel letos v červnu poté, co ho Severní Korea propustila v otřesném stavu z vězení. Dožil se pouhých 22 let a poslední rok a půl života strávil za mřížemi.

Ve vězení si měl původně odsedět dokonce patnáct let a stejný počet roků vykonávat nucené práce. Odsouzení v KLDR přišlo dva měsíce poté, co byl zadržen kvůli pokusu ukrást plakát s politickou tematikou z hotelu v Pchjongjangu.

Letos v červnu ho KLDR propustila, podle totalitního režimu z "humanitárních důvodů". Warmbier ale byl v kómatu. V bezvědomí byl převezen zpátky do rodného Cincinnati, kde po necelém týdnu zemřel.

Podle jeho rodičů se vrátil do USA ve vážném zdravotním stavu. Podle rodičů byl hluchý a slepý, ležel na nosítkách a v nose měl zavedenou vyživovací trubičku. Matka s otcem proto nepochybují, že severokorejský režim jejich syna surově mučil.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 39 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy